دوزینگ پمپ DOSEURO

دوزینگ پمپ و چه کاربرد هایی دارد؟

برای آشنایی با سری محصولات دوزینگ پمپ DOSEURO تا آخر صفحه با ما همراه باشید. پمپ تزریق و یا همان دوزینگ پمپ یک پمپ جابجایی مثبت است که به نحوی ساخته شده است که میتواند مواد شیمیایی یا هر نوع ماده دیگری را به جریان آب، گاز و یا بخار اضافه کرد. دوز این پمپ ها که معمولا کم هستند، سرعت و جریان بسیار دقیقی در جهت کنترل حداکثر تزریق فراهم می‌کنند. آنها یکی از اصلی ترین بخش های یک سیستم با دوز یکسان برای پراکندگی مواد شیمیایی هستند. این تعریف برای دوزیگ پمپ در طیف گسترده ای قابل استفاده است. از تصفیه آب گرفته تا فرآوری مواد غذایی.

کاربرد دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ ها کاربرد بسیار زیادی در صنایع امروزی دارند. اکثر ما ممکن آنها را بخاطر کاربردشان در تصفیه آب و صنایع غذایی بشناسیم. اما باید به شما بگویم که کاربرد های دوزینگ پمپ بیشتر از این حرف‌هاست. این پمپ ها به عنوان پمپ های اندازه گیری شیمیایی نیز شناخته می‌شود و در موارد:

 1.          کارخانجات صنعتی
 2.          کشاورزی
 3.          تأسیسات تولیدی
 4.          آزمایشگاه های پزشکی
 5.          عملیات معدن

مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کارخانجات نیز از دوزینگ پمپ برای افزودن اسید و یا باز برای تنظیم PH آب استفاده می‌کنند. همچنین میتوان از مترینگ پمپ به عنوان یک پمپ کلرزنی برای از بین بردن باکتری ها استفاده کرد. این دوزینگ پمپ ها به نحوی ساخته شده است که در برابر فشار و دما بالا مقاومت کنند.

درباره برند دوزیورو

Doseuro یکی از برند های آشنا در حوزه صنعت است. این برند سالها است که به طراحی و تولید انواع پمپ تزریق منطبق با نیاز کاربران و مشتریان خود میپردازد. فعالیت برند دوزیورو تنها به تولید پمپ تزریق ختم نمی‌شود. این شرکت در طیف وسیعی از جمله:

 1. تولید کاغذ
 2. پلاستیک
 3. مواد شیمیایی

و دیگر مواردی که در این دسته شامل می‌شوند. به دلیل اینکه این شرکت تکنولوژی های پیشرفته ای در اختیار دارد و از آخرین متد روز پیروی می‌کند، به یک شرکت موفق در حیطه خود تبدیل شده و هم اکنون در کشور های دیگر در حال فعالیت است.

دوزینگ پمپ DOSEURO

انواع دوزینگ پمپ DOSEURO

دوزینگ پمپ DOSEURO سری PDP تایپ A-I

دوزینگ پمپ DOSEURO سری PDP تایپ A-I یکی از پرطرفدارترین محصولات برند DOSEURO است که طبق استاندارد API 675 ساخته شده است.

واحد های درایو مولتی پلکس این دستگاه را میتوان به صورت مستقل با عملکرد های متفاوت از اندازه آنها جفت کرد. تنظیم ضربه را میتوان زمانی که پمپ در حال کار و یا در حال استراحت است انجام دادنامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

 

ModelQmax l/hPmax barg
A-I 17540850
A-I 250164540
A-I 350356940
AP A-I 17544230
AP A-I 250164230
AP A-I 350470250
دوزینگ پمپ DOSEURO

دوزینگ پمپ DOSEURO سری PDP تایپ SDI

دوزینگ پمپ DOSEURO سری PDP تایپ SDI یکی دیگر از محصولات پرطرفدار برند DOSEURO است این سری از پمپ تزریق ها براساس استاندارد API 675 تولید می‌شود. از این پمپ ها میتوانید برای موارد زیر استفاده کنید:

 •         در سیالات مقداری ماده جامد وجود داشته باشد
 •          سیالات حاوی مواد سمی باشد

یک محافط ایمنی در مدار هیدرولیک این دستگاه تعبیه شده است تا از بوجود آمدن دیافراگم بیش از حد محافظت کند.

ModelQmax l/hPmax barg
SD I 17540014
SD I 250156414
SD I 350402814
AP SD I 17524740
AP SD I 25071180
AP SD I 350149656
دوزینگ پمپ DOSEURO

نحوه کار دوزینگ پمپ به چه شکل است؟

نحوه کار پمپ های تزریق به این صورت است که مقداری دقیقی از سیالات را به درون مخزن خود می‌کشد. این کاری توسط لوله ای که در پمپ تعبیه شده است انجام می‌شود. این دستگاه بوسیله ی موتور الکتریکی با یک محرک هوا تغذیه می‌شود. همچنین این دوزینگ پمپ دارای یک کنترلر است که پمپ را خاموش و روشن می‌کند و میتوان با استفاده از آن سرعت جریان را کنترل کرد. برخی از مدل های پمپ تزریق دارای سیستم های کنترل پیچیده تری هستند

دوزیگ پمپ ها چه ویژگی هایی دارند؟

به دوزینگ پمپ ها از این زاویه نگاه کنید که الکتروپمپ های کوچکی هستند که برای به حرکت در آمدن به محرک های پنوماتیک نیاز دارند. کارایی پمپ تزریق براساس عوامل مختلفی سنجیده می‌شود که به عنوان مثال میتوانیم به مواردی همچون مدل، برند و مکانیزم اشاره کنیم. ویژگی های زیادی را میتوان از دوزینگ پمپ ها مثال زد که از مهمترین موارد میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. دوزینگ پمپ ها این توانایی را دارند تا مایعاتی را که ویسکوزیته را انتقال بدهند.
 2. شما میتوانید مایعاتی را که چربی بسیار کمی دارند هم توسط دوزینگ پمپ پمپاژ کنید.
 3. میتوانید حتی مایعاتی را که دارای ذرات جامد هستند توسط مترینگ پمپ ها انتقال بدهید.

کاربردهای دوزینگ پمپ چه چیزهایی هستند؟

میتوان گفت مهمترین بحثی که در رابطه با دوزینگ پمپ ها وجود دار این است که چه کاربردی ها دارند و در کجا میتوان از آنها استفاده کرد. از مهمترین کاربرد های دوزینگ پمپ ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از این پمپ ها شما میتوانید کلر را در سیستم های تصفیه آب تزریق کنید. به همین خاطر به دوزینگ پمپ ها کلرزن و یا کلریناتور نیز می‌گویند.
 • برای اینکه بتوانید فرآیند گندزدایی آب را به خوبی انجام داد نیاز است تا تزریق مواد شیمیایی انجام شود. در اینجا است که پمپ تزریق به کمک شما می‌آید!
 • برای اینکه بتواید سختی آب را بگیرید به پلی فسفات نیاز دارید. حال برای اینکه بتوان پلی فسفات را به آب تزریق کرد به پمپ های مخصوصی نیاز داریم. پمپ های اندازه گیری بهترین گزینه برای این کار هستند.
 • از دیگر کاربرد های این دوزینگ پمپ ها میتوان به تزریق کنستانتره و به نوشیدنی ها و ماده اساس نوشابه ها اشاره کرد.
 • بهترین گزینه برای تزریق الکل به بنزین، پمپ های تزریق هستند.
 • خمیر کاغذ به مواد سفید کننده احتیاج دارد که تزریق آنها بر عهده دوزینگ پمپ است.
 • کارخانجات تصفیه برای به ثبات رسیدن PH آب، به تزریق اسید و یا باز نیاز دارند که برای دست یافتن به ثبات میتوان از پمپ اندازه گیری استفاده کرد.
 • علاوه بر مواد ذکر شده میتوان برای افزودن کامپونت به انواع دارو ها از پمپ دوزینگ استفاده کرد.

با توجه به کاربرد های گسترده دوزینگ پمپ ها میتوانیم اینطور بگوئیم که اهمیت دوزینگ پمپ ها بسیار زیاد است و نیاز است که در صنایع کوچک و بزرگ از آنها استفاده کرد.

دوزینگ پمپ doseuro

انواع دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ ها از لحاظ کاربری و کارایی به 4 دسته:   دوزینگ پمپ دیافراگمی، دوزینگ پمپ پیستونی (پلانجری)،   دوزینگ پمپ سلونوئیدی، دوزینگ پمپ پریستالتیک تقسیم می‌شوند. هر نوع پمپ تزریق برای کاربرد های متفاوتی که نیاز محدوده فشار متفاوت و یا سیالات خاصی برای اندازه گیری دارند مناسب است.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی دقت بسیار زیادی دارد. از این پمپ تزریق برای طیف بسیار زیادی از سیالات و تزریق با فشار زیاد استفاده می‌کنند. اکثر این دوزینگ پمپ ها از مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی برخوردارند. به همین خاطر نسبت به سایر مترینگ های موجود در بازار تا 80 درصد راندمان کاری بالاتری دارند.  از این دوزینگ پمپ میتوان برای کاربرد هایی که احتیاج به دبی ثابت و پایدار برای تزریق یک ماده شیمیایی در حجم های بزرگ تصفیه آب استفاده کرد. این مترینگ پمپ در زمانی که حداکثر دبی را نیاز دارید فوق العاده است.

دوزینگ پمپ پیستونی

دوزینپ پمپ پیستونی یکی دیگر از انواع پرکاربرد پمپ های تزریق است. این نوع از دوزینگ پمپ ها هم همانند مدل های دیگر از توانایی تزریق مواد مختلف با قابلیت تنظیم دبی برخوردار است. از نظر ابعاد این دوزینگ پمپ هم مثل دوزنیگ پمپ دیافراگمی است که معمولا برای کاربرد های فشار و دبی بالا استفاده می‌شود. این نوع مترینگ پمپ ها بوسیله یک حرکتی رفت و برگشتی توسط یک پیستون فعالیت می‌کنند. با هر حرکت رو به جلوی پیستون دریچه ورودی بازمی‌گردد و سیال به داخل محفظه‌ی پمپ کشیده می‌شود. سپس با برگشتن پیستون دریچه خروجی باز شده و ماده شیمیایی با فشار زیاد از آن خارج می‌شود.

دوزینگ پمپ سلونوئیدی

یکی دیگر از انواع پمپ های تزریق پمپ سلونوئیدی است. این دوزینگ پمپ از یک سیم پیچ برقی برای انتقال و تزریق سیالات و مواد شیمیایی استفاده می‌کند. این دوزینگ پمپ از دسته پمپ تزریق های دیافراگمی به حساب می‌آیند.

دوزینگ پمپ پریستالتیک

آخرین دسته دوزینگ پمپ ها دوزینگ پمپ پریستالتیک است. نام دیگر این دوزینگ پمپ، پمپ غلتکی است. این دوزینگ پمپ ها از بالاترین دقت بین تمامی دوزینگ پمپ ها برخوردار هستند. این پمپ های تزریق یک لوله قابل انعطاف و قابل خم شدن برای توزیع سیالات دارند. اکثر مواقع لوله تا نیمه خم می‌شود و یک غلطک با عبور از روی آن مقداری سیالات در زمان مشخصی انتقال می‌دهد.