دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاترون

اتاترون Etatron از سری شرکت های تولید کننده دوزینگ پمپ می باشد که این کمپانی درسال 1979 در کشور ایتالیا شروع به کار کرده است و با گذشت مدت اندکی با ارائه دوزینگ پمپ های با کیفیت توانست از بهترین ها و قابل اعتماد ترین برندها در صنعت پمپ و دوزینگ پمپ باشد. از سری دوزینگ پمپ های اتاترون Etatron جهت انتقال و تزریق مواد شیمیایی در صنایع پلیمری و شیمیایی استفاده می شود. محصولات اتاترون به سبب کیفیت بالایی که دارند، در سراسر جهان عرضه می شوند، از جمله این کشورها می توان به برزیل، اوکراین، فرانسه، روسیه، انگلستان، سنگاپور، ایالات آمریکا و … اشاره کرد. تمامی محصولات کمپانی اتاترون Etatron دارای گواهی نامه هایی مانند CE اروپا و تاییدیه های جهانی می باشند و مطابق با استاندارد های به روز دنیا مانند  IS0-9001 و  CSAساخته و ارائه می شوند.

چه زمانی از دوزینگ پمپ های اتاترون استفاده می شود؟

در مواردی از دوزینگ پمپ یا مترینگ پمپ های اتاترون استفاده می شود که دبی سیستم پایین و فشار آن بالا باشد. از آن جا که دوزینگ پمپ ها از دقت بالایی در تزریق برخوردار می باشند زمانی که نیاز است مقدار مشخص و معینی از یک سیال پمپاژ شود از آن ها استفاده می شود و از طرف به سبب بدنه مقاوم و ضد انفجاری که دوزینگ پمپ ها دارند در مواردی که نیاز باشد مایعات خورنده و آتش زا انتقال داده شوند از آن ها استفاده می شود. از دیگر کاربردهای دوزینگ پمپ ها می توان به کاربرد آن ها در مواقعی که پمپاژ و انتقال سیال از طریق یارانه، میکروپروسورها، DCS ،PLC و یا شیرهای تناسبی کنترل می شود اشاره کرد.

 

از دوزینگ پمپ ها در صنعت آب و فاضلاب چه استفاده ای می شود؟

 • تزریق پرمنگنات پتاسیم جهت گندزدایی
 • کلرزنی
 • پمپاژ پلی الکترولیت
 • تزریق آنتی اسکالات برای جلوگیری از ایجاد رسوب در سیستم های RO
 • تزریق اسید
 • کنترل PH
 • افزودن و پمپاژ منعقد کننده هایی همچون آلومینیوم کلراید و آلومینیوم سولفات
 • افزودن مواد ضدخوردگی برای جلوگیری از ایجاد خوردگی در بویلرهای دیگ بخار

 

دوزینگ پمپ اتاترون

تجهیزات جانبی دوزینگ پمپ های اتاترون چیست ؟

شیر اطمینان Safety Relief Valves :از شیر اطمینان یا ریلایف ولوها جهت مراقبت و حفاظت در مواقع افزایش بسیار زیاد فشار خروجی استفاده می شود.

شیر Pressure Relief Valve :از شیر Pressure Relief Valve در زمانی که در قسمت مکش و خروجی ، اختلاف فشار کمتر از 5.1 بار باشد استفاده می شود.

دمپر پالس جریان Pulsation Dampers :از آنجا که دوزینگ پمپ ها از دسته پمپ های جابجایی مثبت می باشند و خروجی آن ها به حالت پالس می باشد به وسیله ی تعدیل کننده هایی مانند دمپر پالس جریان، جریان خروجی به حالت ثابت و خطی نزدیک می شود.

صافی Strainer: محل نصب صافی ها در ابتدای ورودی پمپ می باشد و از آن ها به جهت جلوگیری از ورود ذرات و آلودگی ها درون پمپ استفاده می شود.

دوزینگ پمپ های سری DLX اتاترون Etatron

از دوزینگ پمپ های سری DLX جهت تزریق کلر در استخرها، تزریق آنتی اسکالانت و تزریق اسید در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO استفاده می شود. میزان آبدهی این دوزینگ پمپ ها در محدوده 5 تا 8 لیتر در ساعت می باشد و میزان فشار دوزینگ پمپ های DLX 7 تا 10 بار می باشد.هوزینگ این دوزینگ پمپ ها از جنس پلی پروپیلن (PP) ضد اسید (IP65) می باشد. مترینگ پمپ های سری DLX اتاترون Etatron دارای شیر یک طرفه ساچمه ای می باشد و قادر به تنظیم آن ها در دو حالت 100 و 20 درصد جهت تغییر دبی آنها می باشند.

دوزینگ پمپ های اتاترون سری DLX قابلیت نصب بر روی دیوار و دوزینگ پمپ های سری DLXB قابلیت نصب بر روی زمین را دارند. تجهیزات جانبی این دسته از دوزینگ پمپ ها سوپاپ تزریق، سوپاپ مکش فیلتر دار، شلنگ مکش و تزریق می باشد.

کاربرد دوزینگ پمپ های سری DLX اتاترون Etatron

 • تزریق کنسانتره میوه ها
 • تزریق کاستیک
 • تزریق مواد ضد کف
 • تنظیم کیفیت آب و PH  آب
 • تزریق پرمنگنات سدیم
 • تزریق رنگدانه ها
 • تزریق اسیدها و بازها
 • تزریق کلر، رزین، رنگ و …
 • تزریق الکل به بنزین
 • تزریق اسانس ها

جدول مشخصات مترینگ پمپ های سری DLX اتاترون Etatron

فرکانس

50 هرتز

میزان آبدهی

8-5 لیتر در ساعت

میزان فشار

10-7 بار

توان

58-37 وات

هوزینگ

PP ضد اسید

هد پمپ

PP  ضد اسید

درجه حفاظت

IP65

دوزینگ پمپ های سری DLX اتاترون Etatron

دوزینگ پمپ های سری DLS اتاترون Etatron

دوزینگ پمپ های سری DLS جهت تزریق کلر و اسید در استخرها و تزریق آنتی اسکالانت و اسیدها در دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO بزرگ استفاده می شوند. میزان آبدهی مترینگ پمپ های سری DLS در محدوده 1 تا 80 لیتر در ساعت قرار دارد و میزان فشار آن ها در محدوده 1 تا 20 بار می باشد. بدنه دوزینگ پمپ های DLS از آلومینیوم اپوکسی شده ساخته شده است و دارای هد PP و دیافراگم PTFE می باشند.

این دسته از دوزینگ پمپ ها قابلیت تنظیم دبی در حالت های 100 و 20 درصد را دارا می باشند و دارای شیر یکطرفه ساچمه ای برای جلوگیری از بازگشت مواد به داخل تانک می باشد.

از دیگر کاربردهای دوزینگ پمپ های سری DLS می توان به پمپاژ آنتی اسکالانت، حلال ها، اسانس ها، رنگدانه ها، روغن، بنزین، محلول شکرگلوکز، مواد ضد باکتری، کنسانتره میوه ها و … توسط آن ها اشاره کرد.قابل ذکر است دوزینگ پمپ های سری DLS قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند و دارای سوپاپ مکش فیلتر دار، سوپاپ تزریق، شلنگ مکش و تزریق می باشد.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری DLS

میزان آبدهی

80-1 لیتر در ساعت

میزان فشار

20-1 بار

توان

124-40 وات

ولتاژ

230 ولت

بدنه

آلومینیوم اپکسی شده

فرکانس

50 هرتز

هد پمپ

PP

دوزینگ پمپ های سری DLS اتاترون Etatron
دوزینگ پمپ های سری DLS اتاترون Etatron

دوزینگ پمپ های سری PKX اتاترون Etatron

از سری دوزینگ پمپ های PKX اتاترون Etatron جهت تزریق و پمپاژ کلر، سولفات آلومینیوم و اسید در استخرها و تزریق آنتی اسکالانت و اسید در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO کوچک استفاده می شود. میزان آبدهی این سری از مترینگ پمپ های اتاترون 7-5 لیتر در ساعت و میزان فشار 7-2 بار می باشد.دوزینگ پمپ های سری PKX اتاترون Etatron از هوزینگ پلی پروپیلن (PP)   با درجه حفاظت IP65 تولید شده است و از شیر یک طرفه ساچمه ای برای جلوگیری از بازگشت مواد به درون تانک برخوردار می باشد.

از دیگر کاربردهای دوزینگ پمپ های سری PKX می توان به تزریق و پمپاژ آنتی اسکالانت، سود، حلال ها، روغن، بنزین، مواد ضد باکتری، محلول شکر گلکز و … اشاره کرد.پمپ تزریق های سری PKX اتاترون Etatron دارای قابلیت نصب بر روی دیوار و زمین می باشد و مجهز به تجهیزات جانبی سوپاپ مکش فیلتر دار، سوپاپ شلنگ مکش و تزریق می باشد.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری PKX اتاترون Etatron

میزان آبدهی

7-5 لیتر در ساعت

میزان فشار

7-2 بار

توان

32 وات

ولتاژ

230 وات

هودینگ پمپ

PP ضد اسید

هد پمپ

PP

فرکانس

50 هرتز

  

دوزینگ پمپ های سری PB اتاترون Etatron

از سری دوزینگ پمپ های سری PB اتاترون Etatron  جهت پمپاژ کلر مایع و اسید در استخرها استفاده می شود و در صنایع شیمیایی کاربردهای بسیاری دارند. میزان آبدهی این دسته از مترینگ پمپ های اتاترون 20-4 لیتر در ساعت و میزان فشار آن ها 20-5 بار می باشد. هوزینگ دوزینگ پمپ های سری PB اتاترون از جنس فایبرگلاس ضد اسید می باشد و دوزینگ پمپ های سری PB دارای هد PP و دیافراگم PTFE می باشند.

سری دوزینگ پمپ های PB دارای قابلیت تنظیم دبی در حالت های 100 و 20 درصد می باشند و مجهز به شیر یکطرفه ساچمه ای برای جلوگیری از بازگشت مواد در درون تانک می باشند. از دیگر کاربردهای این سری از محصولات اتاترون می توان به پمپاژ و تزریق آنتی اسکالانت ها، حلال ها، اسانس ها، سود ، روغن، بنزین، مواد ضد باکتری، کنسانتره میوه ها و …. اشاره کرد.دوزینگ پمپ های سری PB اتاترون قابل نصب بر روی زمین می باشند و مجهز به تجهیزات جانبی سوپاپ مکش فیلتر دوپاپ تزریق، شلنگ مکش و تزریق می باشند.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری PB اتاترون Etatron

میزان آبدهی

20-4 لیتر در ساعت

میزان فشار

20-5 بار

توان

230 ولت

هوزینگ پمپ

فایبر گلاس ضد اسید

ولتاژ

230 ولت

فرکانس

50 هرتز

دوزینگ پمپ های سری P.V.C دیافراگمی اتاترون Etatron

لازم است بدانید که سری P.V.C از دوزینگ پمپ های اتاترون، از پرمصرف ترین و پرکاربردترین سری دوزینگ پمپ هایی می باشند در صنایع شیمیایی و کاربردهای مربوط به آن، بسیار استفاده می شوند. دوزینگ پمپ های P.V.C  دیافراگمی اتاترون در دو نوع با هدهای P.V.C  و استیل AISI316 ساخته می شوند. میزان آبدهی این دسته از دوزینگ پمپ ها در محدوده 10 تا 311 لیتر در ساعت می باشد و میزان فشار آن 5 تا 16 بار است.

مترینگ پمپ های دیافراگمی P.V.C به وسیله الکتروموتور استاندارد با سایزهای  ۰٫۲۵ تا ۰٫۷۵ کیلووات کوپل می شوند. این دسته از دوزینگ پمپ ها از قابلیت تنظیم دبی برخوردار می باشند و دارای شیر یک طرفه ساچمه ای برای جلوگیری از بازگشت در درون تانک هستند.از دیگر کاربردهای سری دیافراگمی P.V.C می توان به تزریق آنتی اسکالانت، اسانس ها، مواد ضد باکتری، حلال ها، سود، محلول شکر گلوکز ، روغن، بنزین و …. توسط آن ها اشاره کرد.مترینگ پمپ های سری P.V.C دیافراگمی دارای قابلیت نصب بر روی زمین می باشند.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری P.V.C دیافراگمی اتاترون Etatron

میزان آبدهی

311-10 لیتر در ساعت

میزان فشار

16-5 بار

توان

 ۰٫۲۵ – ۰٫۷۵ کیلووات

درجه حفاظت

IP55

ولتاژ

380-230 ولت

هد پمپ

P.V.C و AISI 316

فرکانس

50 هرتز

حداکثر دما

۷۰ درجه سانتیگراد برای AISI 316 و ۴۰ درجه سانتیگراد برای  P.V.C

 

 

دوزینگ پمپ های سری HF اتاترون Etatron

از سری دوزینگ پمپ های سری HF اتاترون Etatron در مواردی استفاده می شود که نیاز به پمپاژ مقدار بالاتری از سیال باشد. میزان آبدهی این دسته از دوزینگ پمپ ها 100-60 لیتر در ساعت و میزان فشار آن ها 4-2 بار می باشد. دوزینگ پمپ های سری  HF دارای هوزینگ PP می باشند و قابل تنظیم جهت تغییر دبی در حالت های 100 و 20 درصد هستند.

این دوزینگ پمپ ها از شیر یکطرفه ساچمه ای برخوردار می باشند که از آن ها سبب جلوگیری از بازگشت مواد به درون تانک استفاده می شود.دوزینگ پمپ های سری HF اتاترون Etatron از قابلیت نصب بر روی زمین برخوردار می باشد و تجهیزات جانبی آن سوپاپ مکش فیلتر دار، سوپاپ تزریق، شلنگ مکش و تزریق می باشد.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری HF اتاترون Etatron

میزان آبدهی

80-60 لیتر در ساعت

میزان فشار

4-2 بار

توان

115 وات

ولتاژ

230 ولت

هودینگ

PP

هد پمپ

PVC

فرکانس

50 هرتز

 

 

دوزینگ پمپ های سری BV اتاترون Etatron

دوزینگ پمپ های سری BV اتاترون جهت تزریق مواد شیمیایی استفاده می شوند و میزان آبدهی ها 100-1 لیتر در ساعت و میزان فشار 3-1 بار می باشد. این سری از دوزینگ پمپ ها از ظرفیت های متفاوتی سبب تزریق مواد شیمیایی برخوردار می باشد، بدنه آن ها از جنس PP می باشد و قابل تنظیم جهت تغییر دبی در حالت های 100 و 20 درصد می باشد. این دسته از دوزینگ پمپ ها دارای یک شیر یکطرفه ساچمه ای می باشد که از طریق این شیر یکطرفه از بازگشت مواد به درون تانک جلوگیری می کند.

دوزینگ پمپ های سری BV اتاترون Etatron با استفاده از تکنولوژی پمپاژ پیوسته عمل می کنند و فشار کار آن ها پایین می باشد.تجهیزات جانبی این سری از دوزینگ پمپ های اتاترون سوپاپ مکش فیلتر دار، سوپاپ تزریق، شلنگ مکش و تزریق می باشد.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های سری BV اتاترون Etatron

میزان آبدهی

100-1 لیتر در ساعت

میزان فشار

3-1 بار

ولتاژ

230 ولت

فرکانس

50 هرتز

بدنه پمپ

PP

 

 

دوزینگ پمپ سری پیستونی اتاترون Etatron

از دوزینگ پمپ های پیستونی اتاترون در صنایع شیمیایی و دیگر کاربردهای مربوط به آن بسیار استفاده می شود و این دسته از دوزینگ پمپ های اتاترون از پرکاربردترین پمپ های تزریق می باشد. میزان آبدهی آن ها 1027-10 لیتر در ساعت و میزان فشار 20-6.5 بار می باشد. مترینگ پمپ های پیستونی اتاترون می تواند در دو نوع مدل هد P.V.C و استیل AISI316 ساخته شود.

دوزینگ پمپ های پیستونی اتاترون ٍEtatron از طریق الکتروموتور استاندارد در سایزهای  ۰٫۲۵ تا ۰٫۷۵ کیلووات کوپل شده اند. ازدیگر کاربردهای این درسته دوزینگ پمپ ها می توان به پمپاژ و تزریق آنتی اسکالانت، محلول شکر گلوکز، رنگدانه ها، حلال ها، کاستیک، روغن، بنزین، مواد ضد باکتری، کنسانتره میوه ها و …. نام برد.دوزینگ پمپ های پیستونی اتاترون قابل نصب بر روی زمین می باشند.

جدول مشخصات فنی دوزینگ پمپ های پیستونی اتاترون Etatron

میزان آبدهی

1027-10 لیتر در ساعت

میزان فشار

20-6.5 بار

توان

۰٫۲۵ تا ۰٫۷۵ کیلووات

درجه حفاظت

IP55

ولتاژ

380-230 ولت

فرکانس

50 هرتز

حداکثر میزان دما

40 درجه سانتی گراد

هد پمپ

P.V.C و AISI 316